pátek 7. června 2019

Bříza bělokorá list

Březové listy jsou prastarou součástí lidového léčitelství, zejména u . Bylina přispívá k normální funkci ledvin a močových cest. Výrazně podporují vylučování moči, a nedráždí při tom ledviny, což je při léčení zánětů močových cest i onemocnění ledvin důležité. Betula pendula, je strom typický svým bílým pigmentem kůry. Listy jsou střídavé, dlouze řapíkaté, dvakrát pilovité, téměř lysé s čepelí deltovitého tvaru.


Květy jsou prašníkové a pestíkové jehnědy.

Listy vejčité až trojúhelníkovité, až 6cm dlouhé a. Pracovní list k praktické výuce v arboretu. Nejúčinnější jsou mladé, lepkavé listy brzy z jara, ale dají se sbírat . Růst : rychle rostoucí, dožívá se až 1let. Listy Břízy bělokoré (Folium Betulae pendulae) působí močopudně, při chorobách ledvin a močových cest či při vodnatelnosti, při revmatismu a dně.


Kvalitní sušená jednodruhová bylina určená k použití jednotlivě nebo do bylinných směsí. Patří do čeledi břízovitých (Betulaceae) a je nejhodnotnějším . Doručíme:- pracovní dny. Sbírá se zejména list (Folium betulae), nejlépe brzy na jaře, nejúčinnější jsou .

Pomáhá trávení a detoxikaci, působí příznivě na močové cesty – ledviny. Zlepšuje kvalitu kostí a kloubů. Bříza je považována za všestrannou léčivku.


Zatímco listy se chlubí svými diuretickými vlastnostmi, pupeny umí pomoci třeba u osteoporózy. Bříza roste v přirozením prostředí volně, zvláště na vřesovištích, ve světlejších lesích a jejích okrajích, na pasekách, rašeliništích, pastvinách a na skalách . Listy působí na ledvinové a revmatické potíže. U břízy sbíráme pupeny a mladé listy. Starší listy mají méně účinných látek, proto na sběr břízy vyrazíme brzy na jaře.


Nejlépe na počátku května (až do června). Bříza má na kůře patrné vodorovné vystouplé proužky – průduchy tzv. Větve jsou většinou převislé, řapíkaté listy s pilovitým okrajem mají kosníkovitý . U nás je nejrozšířenější bříza bělokorá , která se může dožívat stáří až 1let. Listy a kůra obsahují flavonoidy, silice, pryskyřice, saponiny, glykosidy, . Může se přidávat do bylinných koupelí jako pomůcka při kožních vyrážkách.


Příznivě působí jako odvodňující prostředek zejména při otocích. Používa se jako základ gemoterapie (léčba pomocí pupenů). Listy , pupeny a kůra břízy bělokoré obsahují flavonoidy, třísloviny, pryskyřice, glykosidy, silice, vitamín C, organické kyseliny, některé minerální látky a saponiny.


Připravujeme jako nálev vnitřně, odvar zevně. Mladé lístky z břízy bělokoré jsem pro .

Přírodní bylinný extrakt z listů léčivé rostliny břízy. Acerpalmatum 'Dissectum' Roste především horizontálně a jeho listy jsou hluboce. Betula verrucosa – bříza bělokorá Opadavý strom se stříbřitě bílou borkou, . Elegantní bílá kůra, listy třepetající se ve větru.


Bříza bělokorá list mletý pro snadné a rychlé užívání! Malé vlající břízky se hodí do každé zahrady. Jenom si je nenechejte moc přerůst přes hlavu.


Stromyrostoucí v Evropěa Asii.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky