Pseudoefedrin má tedy stejné účinky jako efedrin. V Číně se chvojník užívá proti astmatu a je znám již několik tisíc let. Jedná se alkaloid (efedrin). Chvojník čínský - působení a účinky. Amfetaminy jsou však potentnější a mají další biologické účinky.
Odvozen je od efedrinu, který se přirozeně vyskytuje v rostlinách rodu ephedra a jeho účinky jsou „čistší“ než u kofeinu.
Efedrin je blízký hormonu adrenalinu a také podobně působí, je přímé i nepřímé . EPHEDRA SINICA- CHVOJNÍK ČÍNSKÝ nebo také MA-HUANG. Při předávkování se projevují následující toxické účinky : rozšíření zornic , silné pocení , bolesti . Efedrin má výrazné stimulační účinky na centrální nervový systém, kromě toho . Na rozdíl od efedrinu má pseudoefedrin méně nežádoucích účinků na . V malých dávkách má efedrin podobný účinek jako adrenalin, navozuje dobré pocity. Díky jeho léčivým účinkům se používá na horečku, astma a nízký tlak.
Získává se z tropických keřů rodu chvojník (obecný, dvouklasý nebo čínský ). Erythroxylon coca) znali lidéjiž před více než čtyřmi tisíci.
Chuej-cung chvojník čínský 1I Ibiza 24 2ICA Igbové 1Ikaros. Sympatomimetikum, antiastmati- kum, analeptikum. Terapeutické využití: Terapie astma bron- chiale, alergie, pro . Efedrin také potlačuje chuť k jídlu, což je další významný účinek pro . Start studying GU SE YAO účinky. Learn vocabulary, terms, and more.
Nevybaveni vědomostmi dneška přisuzovali léčebný účinek na vrub. V současnosti čínská medicína využívá 3druhů léčivých rostlin, z nichž 1se. Citron má antiseptické účinky a příznivě působí na pleť. Ephedra sinica ( chvojník čínský ). Citron do 190°C má antiseptické účinky a příznivě působí na pleť.
Složení: děhel čínský , kořen lopuchu většího, nať tužebníku jílmového, nať. Složení:Olej skořice čínské , extrakty z chvojníku dvouklasého, anděliky čínské ,. Trend však svědčí o tom, že jejich užívání a účinky , jejich možné interakce s léky je . Některé z těchto produktů vykazují i pozitivní účinky , ale rizikajsou oproti nim daleko větší. Efedra ( chvojník ) je na světě nejdéle známá pěstovaná rostlina, známá také jako „ma huang“, čínská efedra nebo mormonský čaj aje krátce . Má léčivé účinky , a využívá se při horečkách, k léčbě astmatu či nízkého tlaku.
Jednou takovou je chvojník , neboli efedra, kterou čínští léčitelé hojně využívali kvůli jejím stimulačním účinkům.
Je to antihypnotikum, zmenšuje hloubku . Pozor na toxické účinky. Andělika čínská , obsahuje látky s estrogenním účinkem. POPIS: Wutong se řadí svými účinky mezi nejsilnější náplast (fytopatch) na bolest. PLAMÉNEK ČÍNSKÝ : Extrakt z kořene plaménku zlepšuje zásobování pokožky. Naši předkové využívali chvojník ještě při bolestech kloubů a otocích,.
KE, Čajovník čínský , Camellia sinensis, Čaj pravý, Thé,. BY, Schizandra čínská , Schisandra chinensis, Klanopražka čínská , klanopraška čínská ,. Podobně jako DNP má i ephedrine termogenézny účinek. Actinidia polygama), matatabi – léčivé ovoce s účinkem na kočky.
Z toho pramení i podobné stimulační a vedlejší účinky.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.